Литекс надигра словенския шампион Марибор с 1:0 и записа първа победа в зимната си подготовка. В поредната си контрола в Белек "оранжевите" спечелиха срещу участника в Лига Европа след попадение на Георги Миланов. Националът се разписа от дузпа в 61-ата минута.

Литекс започна със самочувствие двубоя и първи можеха да се поздравят с гол. В 18-ата минута Георги Миланов направи почти 30-метров самостоятелен рейд и стреля от границата на пеналта, но топката мина близо до лявата греда. Заради леки травми мача пропуснаха нападателят Исмаил Иса и бразилецът Ванжер, съобщава официалният сайт на ''оранжевите''.

Малшанс споходи и защитника Илия Миланов, който принудително напусна терена още в 25-ата минута, заменен от Емил Грозев. До края на полувремето ловчанлии продължиха да бъдат по-активни и създадоха 2-3 нелоши атаки, без особена точност обаче в последния пас и завършващ удар.

Напористата игра на ''оранжевите'' даде резултат четвърт час след почивката.В 61-ата минута Цветанов центрира, а бранител на словенците игра с ръка в наказателното поле.

Хладнокръвно националът Георги Миланов вкара отсъдената дузпа за 0:1. Макар, че до средата на втората част Стоичков подмени целия си състав и дори пусна половин дузина юноши, Литекс не отстъпи инициативата и не позволи на съперника си да стигне до някакви по-сериозни ситуации за гол.

Марибор стигна до 1:2 разбърквания пред вратата на Александров, но той, както и младоците пред него се справиха безгрешно. Литекс доигра мача тактически правилно и без излишни рискове, спечелвайки заслужено контролата.

Ето и състава на Литекс: Пиргов, Стр.Попов, Ил.Миланов, Божиков, Славчев, Йеленкович, Ваюши, Цветанов, Г.Миланов, Жуниор( Евг.Александров, Грозев, Цветков, Динчев, Руменов, Недялков, Колев, Т.Костадинов, Кр.Петков, М.Иванов, Р.Даскалов)