Литекс отстъпи с 0:1 от Етникос Газорос, който е 6-и в гръцката втора дивизия, в контролна среща.

"Оранжевите" са на подготовка около Солун и това е втората им проверка там след равенството 2:2 преди няколко дни с третодивизионния Аполон (Каламария).

Домакините от Етникос Газорос, които са дебютанти във Втора лига, стигнаха до победата в 63-ата минута. Единственото попадение вкара Налбантис след центриране от корнер.

Преди почивката ловчанлии имаха три добри възможности, като във всички беше замесен футболистът на годината Георги Миланов.

В 6-ата минута Исмаил Иса пропусна, а в 26-ата и в 34-ата новото попълнение Ванжер не успя да намери целта. През второто полувреме отборът на Литекс имаше една възможност да изравни, но Кирил Десподов и Томислав Костадинов не успяха да пратят топката в мрежата. Най-напред юношеският национал Десподов не вкара сам срещу вратаря, а пак неумение прояви и Костадинов при добавката.

За първи път съответно след три и след два месеца в игра се появиха талантливите полузащитници Никола Колев и Румен Руменов, лекували контузии.

Състав на Литекс: Илко Пиргов (46- Евгени Александров), Страхил Попов, Николай Бодуров, Емил Грозев, Васил Божиков, Александър Цветков, Георги Миланов, Симеон Славчев, Ванжер, Момчил Цветанов, Исмаил Иса (Томислав Костадинов, Илия Миланов, Герасим Заков, Пламен Гълъбов, Кристиян Петков, Румен Руменов, Мартин Иванов, Кирил Динчев, Егон Хасани, Никола Колев, Кирил Десподов).