Литекс постигна втора победа от началото на първенството и спечели с 2:0 при гостуването си на Локомотив (София) в откриващата среща от втория кръг на първенството.

Така ловчанлии, които бяха оглавили класирането по голова разлика след първия кръг, остават на върха вече с 6 точки. Локомотив е само с 1 след равенството с Пирин (Гоце Делчев) на старта на шампионата.

Футболистите на Литекс решиха мача с две попадения в началото на първото и в края на второто полувреме.

В 15-ата минута гостите откриха резултата след грешка в защитата на Локомотив (София). Джазула подаде към Джордан, който се озова сам срещу вратаря Галев и вкара първия си гол в първенството.

Преди и след попадението на Литекс Бранимир Костадинов направи пропуски за тима на домакините. Първо още във 2-ата минута той остана сам срещу Илко Пиргов, но не успя да го преодолее. След това в 19-ата минута отново не можа да се разпише от чиста позиция.

Шест минути преди края на първата част треньорът на гостите Златомир Загорчич бе принуден да направи смяна. Илия Миланов напусна контузен и бе заменен от Александър Цветков.

В последните секунди комбинация между Джазула и Ваюши завърши с поваляне на албанеца в наказателното поле, но съдията прецени, че не се налага отсъждане на дузпа.

Домакините започнаха по-добре втората част и пропуснаха отлична възможност. Искрен Писаров центрира в наказателното поле на Литекс, Костадинов игра с глава, топката стигна до Бибишков, който имаше чудесния шанс да изравни, но не можа да уцели добре топката. В 62-ата минута контраатака на Литекс завърши с пас на Джордан към Джазула, но Галев спаси. До края на мача Джазула имаше още няколко добри положения пред вратата на съперника, но не успя да отбележи гол. Десет минути преди последния съдийски сигнал удар на Мирослав Манолов от 25 метра премина на сантиметри край дясната греда.

Минута преди края на редовното време Александър Цветков се пребори за топката и изведе Симеон Славчев, който напредна от центъра и сам срещу вратаря не пропусна да се разпише.

Официален дебют за Литекс направи Петър Златинов, който се появи в игра в 90-ата минута на мястото на Ваюши, а преди началото на мача Даниел Пеев получи наградата на феновете за футболист номер 1 на Локомотив за миталия сезон.

Цяло второ полувреме феновете на Локомотив (София) скандираха "оставка" към треньора Емил Велев.