Литекс разгроми като гост шампиона Лудогорец с 4:2 в мач от 13-ия кръг на "А" група. Головете за тима от Ловеч реализираха Манолов, Бодуров, Джазула и Славчев. За Лудогорец точни бяха Мисиджан и Дяков.

Двубоят в Разград ще се запомни не само с шест гола, но и 2 дузпи, 13 жълти картона, 2 червени картона и нещо като масов бой в самия край на срещата.

Само след половин час игра гостите от Ловеч вече водеха с 3:0 на стадион "Лудогорец арена". В 18-та минута албанецът Армандо Ваюши проби по левия фланг и подаде отлично на Мирослав Манолов в наказателното поле, който изпрати топката в мрежата ва Владислав Стоянов - 1:0 за Литекс.

В 25-та минута Юрген Джазула центрира от свободен удар и включилият се защитник Николай Бодуров с глава увеличи резултата на 2:0 за Литекс. В 29-та минута румънският защитник на българския шампион Лудогорец Козмин Моци фаулира Мирослав Манолов в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа. От бялата точка Юрген Джазула бе точен - 3:0 за Литекс.

В 51-та минута Върджил Мисиджан премина трима-четирима защитници на гостите и с точен удар с десния крак от границата на наказателното поле изпрати неспасяемо топката в левия горен ъгъл на вратата на Евгени Александров и намали на 1:3.

В 80-та минта Мирослав Манолов с отличен пас изведе Симеон Славчев зад гърба на защитата на Лудогорец и 20-годишнят полузащитник Славчев с техничен удар прехвърли излезлия вратар Владислав Стоянов - 4:1 за Литекс.

В 86-та минута влезлият като резерва Жуниор Кишада бе спрян непозволено в наказателното поле на гостите и главният съдия Ивайло Стоянов отсъди втора дузпа в мача, този път в полза на Лудогорец. От бялата точка националът Светослав Дяков бе точен - 2:4.

Скандал избухна в самия край на мача. В 89-та минута Кишада изблъска Ваюши, който трябаше да бъде сменен и излизаше бавно от терена. Главният съдия Ивайло Стоянов вдигна жълт картон на Кишада и това бе сигнал за масово стълкновение. Последваха червени картони за Кишада и Бодуров.

Така Лудогорец и Литекс вече са начело във временното класиранес равен брой точки - по 28, пред ЦСКА, който след вчерашната победа над Левски с 3:0 има 26 точки.