Литекс завърши наравно 1:1 със солунския Ираклис в последната си контрола от първия зимен лагер. Оранжевите могат да съжаляват за изпуснатия успех, тъй като имаха поне 4 отлични възможности да вкарат още един гол.

Ираклис е на 5-о място във втора дивизия.
Заради леки здравословни оплаквания срещата за Литекс пропуснаха основни фигури като Йеленкович, Георги Миланов и Ваюши .

Ловчанлии бяха по-активни от самото начало , но не съумяха по най-добрия начин да завършат 2-3 добри атакиВ 32-ата минута обаче бразилецът надбяга отбраната и хладнокръвно откри резултата. Малко след това топовен шут на Симеон Славчев от 25 метра мина на педя от горната греда.

Втората част започна с 5 смени и невероятен пропуск на Исмаил Иса, който излезе сам срещу вратаря , но се засуети и топката му бе отнета. В 55-ата минута при първата си по- сериозна атака домакините стигнаха до изравнителен гол, дело на испанеца Туни, възползвал се от грешка в центъра на отбраната.

В 68-ата минута българите бяха сериозно ощетени от страничния съдия, който не призна чист гол на Иса. Влезлият като резерва юноша Никола Колев стреля и при добавката нападателят се

разписа, но незнайно защо бе вдигната засада.
Най-малкият в състава на Литекс Кирил Десподов можеше да се превърне в герой за своите.В 87-ата минута той се озова на стрелкова позиция и се опита технично да матира стража на гърците, но топката прехвърли и вратата.

Ираклис Солун - Литекс Ловеч 1:1
Голмайстори: 0:1 Ванжер (32), 1:1 Туни (55)

Литекс: Пиргов, Стр.Попов, Ил.Миланов, Бодуров, Божиков, Славчев, Ал.Цветков, Т.Костадинов, Ванжер, Цветанов, Кр.Петков (Евг.Александров, Грозев, Хасани, Заков, Иса, Н.Колев, Динчев, Руменов, Десподов, М.Иванов)

Ираклис: Восниадис, Троирис, Папастерианос, Караджопулос, Рафаилидис, Дадидис, Сарафоглу, Тория, Тини, Киревски (Атанас Василев)