С гол в последните минути Литекс стигна до минимална победа с 1:0 в домакинството си на Черноморец в среща от последния 15-и кръг от есенния полусезон.

Срещата бе равностойна и в първите минути бургазлии бяха тези, които доминираха и имаха две добри възможности да поведат в резултата. В 13-ата минута след грешка на Николай Бодуров, Яник Боли се озова сам срещу Илко Пиргов, но вратарят на домакините успя да се намеси и да предотврати опасността. Само минута по-късно Пиргов отново трябваше да се намесва след удар на Фо-Поре.

След този щурм на гостите играта се изравни и до края на полувремето Литекс имаше превъзходство, но така и не успя да се справи с добре организираната защита на гостите. Удар на Александър Цветков от границата на наказателното поле бе спасен от Стоян Колев. Георги Миланов и Исмаил Иса също пропуснаха добри възможности пред вратата на Черноморец.

И второто полувреме се разви по почти същия сценарий. Домакините владееха повече топката, а гостите разчитаха на опасни контраатаки. В 48-ата минута Пиргов пак се справи отлично,като спаси удар на Христов.

В 66-та минута гостите останаха с човек по-малко. След бърза контра за Литекс Венелин Филипов спъна Георги Миланов и получи директен червен картон.

Минута след това Галин Иванов от воле от 7-8 метра стреля в аут. В 75-ата минута Стоян Колев отрази силен удар на Ваюши от границата на наказателното поле.

С човек повече ловчанлии наложиха натиск, който даде резултат в самия край на мача. В 89-ата минута Галин Иванов изведе Георги Миланов зад отбраната на бургазлии и последният реализира победното попадение.

Така Литекс временно се изкачи на 3-то място в класирането с актив от 29 точки, с 1 повече от ЦСКА, който обаче е с мач по-малко. Черноморец остава 6-и с 27 точки.