Литекс победи с 2:1 като гост Миньор (Перник) в среща от 18-ия кръг на "А" група.

След този успех тимът на Христо Стоичков се върна на 3-то място в ласирането с актив от 36 точки.

Двете попадения за Литекс реализира Георги Миланов, който увеличи личната си сметка на 11 гола. За домакините се разписа новото им попълнение Франк Маду, а те остават в зоната на изпадащите с 15 точки.

В първите 20 минути гостите от Ловеч бяха по-активния отбордиктуваха темпото и създадоха повече голови атаки. Домакините от Миньор предпочетоха по-затворена игра.
В 13-ата минута след пас на Ваюши нападателят Исмаил Иса не успя да насочи топката във вратата, а десет по-късно едно меле пред вратаря Пейков се получи след изпълнение на фаул.

В 28-ата минута Литекс стигна до първи гол. Симеон Славчев подаде към включилия се на скорост Георги Миланов, който надбяга Стефан Станчев и вкара край вратаря Пейков. Последните минути на мача бяха за домакините от Миньор, чието владеене на топката обаче се изчерпа само с един далечен удар на Франк Маду.

В 54-ата минута Георги Миланов вкара втория гол за Литекс и свой втори в мача, след като Ваюши центрира в наказателното поле. Исмаил Иса свали топката с глава и от въздуха Миланов със странична ножица прати топката в мрежата.

Перничани обаче стигнаха до гол само 7 минути по-късно, дело на новото си попълнение Франк Маду.

Саймъс Окечукво проби во дясното крило, елиминирайки с лекота Божиков и центрира. В средата на наказателното поле Маду с един финт завъртя Бодуров и Недялков и после без проблеми вкара на Пиргов за 1:2.

След гола перничани натиснаха здраво, атаките им се заредиха една след друга и гостите от Ловеч трябваше да се приберат в всички в собствената си половина. В 3-ата минута на допълнителното време перничани искаха дузпа за игра с ръка на Николай Бодуров, но съдията Тасков не реагира на техните претенции.