Литекс победи Любимец с 2:1 в последния мач от 6-ия кръг на "А" група. Ловчанлии губеха в резултата до 70-ата минута, но успяха да обърнат всичко в своя полза.

След безплодно първо полувреме, в което Ваюши нацели гредата, гостите се спасиха от гол и в 48-ата минута, когато Божиков стреля в страничния стълб.

Изненадващо обаче играчите на Любимец поведоха още в следващата си атака - Огнянов центрира към Будинов, който засече с глава и направи 1:0 за гостите.

В 70-ата минута обаче Джордан изравни с фантастично попадение, завъртайки се около собствената си ос. Три минути преди края гостите останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Мунин, а в даденото от рефера Стефан Павлов продължение Ваюши донесе трите точки за Литекс.

С тази победа Литекс остана единствения отбор в "А" група без загуба след първите шест кръга и вече е втори с 14 точки, на една от лидера Лудогорец.