Литекс победи Черно море с 2:1 в мач от 12-ия кръг на „А” група и успя да запази втората си позиция във временното класиране. Ловчанлии падаха до 53-ата минута, след като гостите поведоха с попадение на Котев в 22-ата минута, но след това голове на Джордан и Манолев донесоха победата на „оранжевите”.

Мачът започна с тотално превъзходство на оранжевите. В 15-ата минута Китанов отрази опасен шут на Ваюши след добра атака на Златинов. Макар и изненадващо моряците поведоха в резултата в 22-ата минута. При първата създадена опасност пред вратата на Александров след меко центриране на Коконов от фаул Кирил Котев с глава отблизо изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Литекс.

До края на полувремето домакините се опитаха да изравнят, но не създадоха кой знае какви опасности пред вратаря Георги Китанов, а и защитниците пред стража на гостите действаха прецизно и не допуснаха домакините на стрелкови позиции.

Още от началото на второто полувреме оранжевите се хвърлиха с атаки в търсене на изравнителен гол. В 47-ата минута силен шут на Златинов мина на сантиметри покрай гредата. Натискът на домакините беше оползотворен от Джордан в 54-ата минута. Колумбиецът получи топката в наказателното поле, завъртя се и я изпрати във вратата на Китанов за 1:1. Три минути по-късно стражът на варненци майсторски отрази много силен шут на Джордан от около 15 метра.

След това Златинов и Славчев отправиха опасни удари от границата на наказателното поле, но топката не намери вратата на гостите. Варненци все по-рядко стигаха до наказателното поле на Литекс и предимно се бранеха. В последните минути на двубоя ловчалии увеличиха натиска, но и гостите използваха всяка удобна възможност за атаки, които не бяха безопасни. В 83-ата минута Славчев пропусна отлична възможност, като ударът му с глава мина покрай вратата. Все пак минута по-късно Мирослав Манолов материализира усилията на домакините и след отлично извеждащо подаване на Ваюши вкара за 2:1.

До края на мача моряците се опитаха да стигнат до равенството, но нямаха сили за точка в Ловеч.