Литекс размаза аутсайдера Ботев (Враца) с 5:1 в среща от 19-ия кръг в „А” група, като две попадения вкара Армандо Ваюши. С този успех ловчанлии увеличиха актива си на 39 точки – вече само 3 по-малко от втория Левски, който направи 1:1 като гост на Черно море.

Литекс игра без капитана си и основен защитник Николай Бодуров, който е аут до края на сезона. Врачани откриха резултата още в 4-ата минута, след като Илия Илиев подаде в коридор на Николай Христов. Последният надбяга национала Илия Миланов и даде успореден пас на Андрей Атанасов. Бившият нападател на Поморие и Локомотив (София) вкара без проблем топката в мрежата на вратаря Илко Пиргов.

Само две минути по-късно другият брат национал- Георги Миланов, изравни след изпълнение на свободен удар. След гола домакините продължиха да натискат, но чистите голови положения липсваха. Все пак в 31-ата минута най-добрият играч на „оранжевите” през пролетта Армандо Ваюши обърна развоя на срещата, след като вкара за 2:1. Исмаил Иса пусна извеждащ пас към Георги Миланов в центъра, който нахлу в пеналта и опита да стреля. Защитник на гостите опита да го блокира удара, но топката попадна у Ваюши. Албанецът шутира и успя да прати топката във вратата на гостите за 2:1.

В последната минута на първото полувреме Литекс стигна и до трети гол. Той стана след пас на Костадинов към Исмаил Иса. Той остана сам срещу вратаря и направи резултата 3:1

В 57-ата минута бразилецът Ванжер вкара първото си попадение за Литекс. Той се възползва от перфектното чувство за авантаж на съдията Иван Кирилов, който реши да остави контрата въпреки събарянето на Исмаил Иса. С голяма заслуга за гола е Георги Миланов, който открадна топката и подаде на нападателя. Албанецът Ваюши вкара второто си попадение в мача, след като стреля от границата на наказателното поле. Вратарят Здравко Чавдаров нямаше шанс при техничния удар и трябваше да извади топката за пети път от мрежата в 65-ата минута.

Три минути по-късно съдията Кирилов не даде попадение за Литекс, след като топката се търколи по голлинията при удара на Симеон Славчев. Ловчанлии най-напред започнаха да се радват, но се оказа, че няма гол.