Литекс и Локомотив (Пловдив) направиха равенство 2:2 в Ловеч в една от интригуващите срещи от 17-ия кръг на "А" група.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но пловдивчани и в двата случая успяваха да стигнат до равенството.

Още в 10-ата минута резултатът бе открит с попадение на Исмаил Иса, който се разписа, след извеждащ пас на Георги Миланов.

В 29-ата минута обаче Локомотив върна попадението. След центриране на Атанас Атанасов, Рангел Абушов с глава реализира за 1:1.

Ловчанлии обаче бързо възстановиха аванса си и в 38-ата мин. удар на Ванжер срещна гредата и при добавката Миланов бе точен за 2:1.

Домакините поддържаха преднината си до 76-ата минута, когато допуснаха груба грешка в защита, при която Симеон Славчев пусна лош пас, който бе пресечен от Диего Фераресо, след което младежкият национал от бразилски произход реализира във вратата на бившия си отбор за 2:2.

Почти веднага след гола в своята врата "оранжевите" пропуснаха златен шанс да стигнат до успеха, но вратарят на "черно-белите" Господинов спаси удар на Иса, а при добавката Ванжер също не можа да вкара.

Така Литекс пропусна да се възползва в пълна степен от загубата на Левски от Ботев и съкрати само една точка до второто място. Ловчанлии остават на 3-та позиция с актив от 33 точки, 7 по-малко от "сините". Локомотив (Пловдив) също запазва мястото си и с 28 точки е 6-и.