Литекс започна убедително пролетния дял от шампионата в "А" група. "Оранжевите" победиха Берое с 3:0 в мач от 24-ия кръг на първенството.

Всичките попадения на Градския стадион в Ловеч паднаха през първата част, като две от тях бяха реализирани от новото попълнение Данило Асприля

Колумбиецът откри в 22-ата минута, след като се справи последователно със Зафиров, Динков и Иво Иванов, след което отблизо прати топката във вратата на Караджов.

Седем минути по-късно новото попълнение на "заралии" Стефан Спировски загуби топката в центъра на терена и оттам започна атака на Литекс, завършена от Симеон Славчев с гол за 2:0.

В добавеното време на първото полувреме Асприля вкара топката във вратата на Берое за втори път, възползвайки се от грешка на Иво Иванов.

През второто полувреме картината не се промени особено и Литекс с лекота стигаше до нови голови положения. В 68-ата минута Асприля можеше да стигне и до хеттрик. Той изпревари Веселин Пенев, но предпочете да подаде на Джордан, вместо да играе сам. Централният нападател на Литекс направи за смях защитата на Берое, но останал сам срещу вратаря Караджов стреля в страни от вратата на гостите.

Накрая момчетата на Петър Хубчев опитаха да стигнат поне до почетен гол, но единствено направиха няколко мелета пред вратата на Евгени Александров.

Така Литекс заема втората позиция в класирането, като има 53 точки в актива си. Лидерът Лудогорец е с 54. Берое пък е осми с 33 точки.