ЦСКА направи важна стъпка към голямата си цел този сезон - трето място в "А" група и класиране за евротурнирите, след победа с 3:1 като гост на Монтана. Мачът се игра в лежерно темпо заради топлото време, а празните трибуни допълнително направиха тягостна атмосферата на стадион "Огоста" в работния следобед.

Бързоногият нападател Спас Делев "избухна" в началните минути с две попадения, което допълнително успокои "червените" и през второто полувреме те бяха на път да допуснат обрат срещу последния в "А" група.

Спас Делев се озова на стрелкова позиция в 15-ата минута след разбързване в наказателното поле и с удар покрай вратаря Цветковски откри резултата.

Малко след това Мишел Платини бе изведен зад отбраната на Монтана, но ударът му бе париран от вратаря на домакините. В 25-ата минута Спас Делев получи отличен извеждащ пас от Платини и с техничен прехвърлящ удар за втори път записа името си сред голмайсторите.

След почивката футболистите на Монтана намериха сили да опитат обрат и в 51-ата минута получиха подарък, когато центриране в наказателното поле на ЦСКА завърши с автогол на Апостол Попов, който засече с глава топката в собствената си врата.

"Червеното" безвремие позволи на Монтана да създаде две чисти положения и само липсата на самочувствие в завършващата фаза спаси ЦСКА от изравнителен гол. В 73-ата минута Венцеслав Иванов нацели напречната греда зад Черни, а в следващата атака хаос в защитата на ЦСКА позволи на домакините да създадат нова голова ситуация, но Тиаго Мирасема не засече добре прострелно подаване и топката излезе в аут.

Минута преди края влезлият като резерва Мартин Камбуров успокои "червените" с трети гол минута преди края. Опитният голмайстор бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно фиксира крайното 3:1.