Левски записа трета поредна победа в "А" група, след като се наложи като домакин над Пирин (Г.Делчев) с 4:1 в мач от 16-ия кръг.

Два гола а "сините" реализира Димитър Макриев, а още по едно попадение добавиха Гари Родригес и Йорданов. Почетният гол за гоститте реализира Башов от дузпа.

Левски изигра много силно първо полувреме и не остави шанс , което доведе до три попадения във вратата на Абди Абдиков.

Димитър Макриев вкара първите си два гола за "сините" в деветата и в 43-та минута, като в първата ситуация той получи свалена топка от Даниел Димов на празна врата, а във втората се възползва от асистенция на пробилия по
дясното крило Гари Родригес. Холандецът пък беше точен в 16-та минута за 2:0, след като излезе сам срещу Абдиков и го преодоля без проблеми.

Двата тима намалиха темпото на игра през втората част, въпреки това положения пред вратите не липсваха. Пирин намали на 1:3 в 85-та минута, когато Дъстли Мулдер игра с ръка в наказателното поле на Левски и резервата Костадин Башов реализира от бялата точка. Илиян

Йорданов обаче оформи крайното 4:1 още в следващата атака, след като завърши на празна врата добра
комбинация, преминала през Нуно Пинто и Гари Родригес.
След този успех Левски излезе на четвърто място в класирането като има равни точки с пловдивските Ботев и Локомотив, които обаче отстъпват на "сините" в директните двубои.

С точка аванс срещу трите тима пък е ЦСКА, който загуби с 1:2 срещу Черно море (Варна).Пирин е последен във временното класиране на "А" група с актив от едва шест точки.