Левски постигна първа победа през 2013 година, след като се наложи над Локомотив (Москва) с 2:0 в контролна среща от втория подготвителен лагер в Кипър.

"Сините" тотално надиграха руския тим и заслужено спечелиха двубоя, който се игра в Ларнака.

Треньорът Илиан Илиев реши да заложи на трета различна двойка централни защитници от началото на контролните срещи в Кипър, като пред стража Пламен Илиев застанаха новопривлеченият Пламен Димов и излекуваният от травма Димитър Везалов, а като бекове заиграха Орлин Старокин и Дъстли Мулдер. Тази отбранителна линия се представи добре през първата част и Локомотив стигна само до едно положение за гол. То беше създадено в самия край на първото полувреме, след като Роман Павлюченко стреля с глава и удари лявата греда на пазената от Пламен Илиев врата на Левски.

Левски започна мача много добре, но не успя да стигне до гол в двете ситуации, които създаде в първите минути на мача. "Сините" продължиха да притискат съперника си в следващите минути и опит на Жоао Силва за стрелба от пряксвободен удар, от над 30 метра, беше спасен трудно от Гийерме.

Още в следващата атака пък Роман Прохазка отне топка от защитата на Локомотив, но Гаджев не успя да се разпише. След близо половин час игра Силва направи нов пропуск за Левски, след като този път нахлу по дясното крило и се озова сам срещу Гийерме, а неговият удар попадна в ръцете на вратаря.

"Сините" пропуснаха и още две положения до края на първото полувреме, като в тях бяха отразени удари с глава на Силва и на Дъстли Мулдер.

Въпреки огромния натиск срещу Локомотив, Левски можеше да получи гол от нищото в добавеното време на първата част. Тогава главният рефер на мача отсъди спорна дузпа за нарушение на Пламен Димов срещу Дмитрий Лосков, но Пламен Илиев успя да спаси наказателния удар, изпълнен от звздата на московчани Павлюченко.

Илиан Илиев освежи атаката на Левски на почивката, след като извади от игра Жоао Силва и на негово място пусна голмайстора на "А" група Базил Де Карвальо, но първото положение беше в полза на Локомотив. Дмитрий Сичов беше изведен по дясното крило и бившият нападател на Олимпик Марсилия излезе очи в очи срещу Пламен Илиев. Неговият удар обаче беше блокиран от стража на Левски с тяло и с това резултатът остана равен.

Левски продължи да атакува повече от съперника и през втората част, в която обаче късметът се усмихна на "сините" и те стигнаха до гол в 65-та минута на мача. Вторият опит на ВладимирГаджев от пряксвободен удар беше успешен, след като той изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на руснаците с изстрел от около 25 метра. Минути по-късно и Базил Де Карвальо получи шанс да се разпише, но нападателят не успя да засече центриране от дясното крило.

Локомотив отговори на гола с два опасни удара към вратата на резервата Михаил Иванов, но по-чистото положение се откри отново пред българите. Илиян Йорданов започна добра контраатака и след намери Базил Де Карвальо в наказателното поле с хубаво центриране, но нападателят стреля към далечния ъгъл и топката премина на сантиметри от лявата греда на Локомотив.

Левски удвои своята преднина в 88-та минута на мача, когато Милен Василев се поправи за пропуск от чиста ситуация, след като нахлу в наказателното поле на Локомотив и беше съборен от резервата Вячеслав Подберьозкин. Базил Де Карвальо застана зад топката и беше точен от наказателния удар за крайното 2:0.

Състав на Левски: Пламен Илиев (57-Михаил Иванов), Дъстли Мулдер, Орлин Старокин, Пламен Димов (57-Ромен Ели), Димитър Везалов (72-Антонио Вутов), Стефан Велев 85-Борислав Цонев), Станислав Ангелов (65-Даниел Димов), Владимир Гаджев (80-Радослав Цонев), Роман Прохазка, Илиян Йорданов (80-Милен Василев) и Жоао Силва (46-Базил Де Карвальо).