Левски спечели с 3:1 навън срещу Черноморец в мач от деветия кръг на "А" група. Успехът позволи на "сините" да съберат актив от 12 точки след 9 изиграни мача и да изпреварят ЦСКА с една точка.

"Армейците" обаче са с мач по-малко, като в понеделник посрещат Литекс.

Още в шестата минута Цветан Генков обърна топката с глава към дъгата на наказателното поле, откъдето Мирослав Иванов с плътен удар от въздуха прати топката в десния ъгъл на Ник Дашев за 1:0 в полза на Левски.

В 23-ата минута столичани имаха шанс да вкарат втори гол, след като Генков тръгна напред, навлезе отдясно в пеналта и шутира неточно по диагонала.

В ответната атака Черноморец получи възможност да изравни чрез Фонсека. Португалецът беше изведен зад гърба на защитата, преодоля излезлия напред Блажевич, но не намери очертанията на вратата.

В 26-ата минута Чико беше оставен непокрит при центриране на далечната греда и стреля с глава под гредата, но вратарят Горан Блажевич с феноменален рефлекс изби с една ръка в корнер. Все пак бургазлии достигнаха до равенство в 34-ата минута. Преслав Йорданов подаде надясно към дъгата на пеналта за Фонсека, който останал сам очи в очи с вратаря Блажевич, го преодоля със силен удар в десния ъгъл.

Три минути по-късно Левски отново си върна аванса след автогол на Бруно Оливейра. Гари Родригес центрира отляво, непокритият Цветан Генков стреля с глава в лявата греда. При опита си да изчисти Оливейра вкара топката в собствената врата с рикошет в страничния стълб.

В 60-ата минута отборът от София стигна до нов гол. Димитър Макриев изведе Родригес сам срещу Дашев и холандецът с удар по тревата направи резултата 3:1.

Четвърт час преди края Мартин Кавдански изби пред голлинията удар на Родригес в опразнената от Ник Дашев врата. Стражът излезе и с глава изчисти извеждащо подаване, но топката попадна в Гари Родригес, който пропусна да вкара нов гол.