Левски завърши 1:1 срещу литовския футболен шампион Жалгирис (Каунас) в четвъртата си контролна среща на лагера в Кипър.

Досега "сините" допуснаха три поражения - с 1:2 от лидера в във втората по сила руска дивизия Мордовия, с 2:4 от третия в чешкия елит Теплице и с 0:3 от шампиона на Чехия Виктория (Пилзен).

Левски праща Огнянов за операция в Австрия >>

Ларсен Туре и Орлин Старокин пропускаха мача заради преумора, а Антон Огнянов, както е известно е с тежка конутзия и трябва да пътува за австрийския град Инсбрук, където ще се подложи на операцията на левия глезен при проф. Кристиян Финк, който е един от най-добрите специалисти в Европа за този вид травми. Първи мач през зимната подготовка изигра Цветан Генков, който влезе след почивката.

Левски можеше да открие резултата в средата на първото полувреме, когато Мирослав Иванов изведе Димитър Макриев в добра позиция вляво в наказателното поле, но ударът на нападателя под гредата беше избит от вратаря Армантас Виткаускас.

В 28-ата минута българите поведоха. Кевин Брю центрира от корнер отдясно и Даниел Димов с глава засече в мрежата.

Към края на полувремето Иванов намери Дъсли Мюлдер в добра позиция вдясно, но холандският защитник стреля над гредата от ъгъла на малкото наказателно поле.

В 43-ата минута след атака отляво на Жалгирис Рамунас Радавичиус удари греда при опит за центриране към далечния ъгъл. След почивката играта вървеше равностойно, а в 78-ата минута Генков направи пропуск с глава от 3-4 метра след центриране от Борислав Цонев.

В 81-ата минута Жалгирис изравни. Полякът Ягуб Винк центрира отляво и хърватският нападател Андро Швърлюга вкара с глава за крайното 1:1.