Левски стигна до изстрадана победа в дербито с Литекс от 8-ия кръг на "А" група. В драматичен мач с 2 червени "сините" не допуснаха да се увеличи разликата в точките с лидера Лудогорец и спечелиха срещу ловчанлии с 2:1.

Срещата започна много динамично. Още във 2-ата минута Исмаил Иса стреля по посока на вратата на "сините". Домакините веднага отвърнаха с хубав пробив на Базил де Карвальо, който обаче не завърши с удар. Последва натиск и още няколко атаки на Левски, при които столичани опитаха да стигнат до вратата на съперника с центрирания.

Все пак "сините" успяха да стигнат до гол и това стана в 30-ата минута, когато след подаване от свободен удар на Христо Йовов, вратарят на ловчанлии Илко Пиргов сгреши, Базил де Карвальо се възползва и вкара поредния си гол в първенството.

Още в началото на второто полувреме Левски остана обаче с човек по-малко. Кристовао Рамос получи втори жълт картон и се наложи да поеме към съблекалните.

Гостите се възпозваха от численото си превъзходство и в 63-ата минута Георги Миланов с удар от границата на наказателното поле реализира за 1:1.

В 74-ата минута играчите на терена бяха изравнени, след като бе изгонен и играч на Литекс. Втори жълт картон получи Александър Цветков, след като фаулира Жоао Силва.

В последните минути в игра за домакините бе пуснат Симеон Райков и именно той се оказа печелившия коз на треньора Илиан Илиев. В 85-ата минута Райков получи топката на дясното крило и с хубав удар от ъгъла на наказателното поле реализира за 2:1 и този гол се оказа победен за "сините".

С успеха Левски събра актив от 22 точки и направи сериозна разлика с 3-тия в класирането, който е именно Литекс. "Оранжевите" са с 14 точки, но може и да изгубят мястото си след края на кръга. Лидер е Лудогорец с пълен актив от 24 точки.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 2:1

1:0 Де Карвальо (30)

1:1 Г. Миланов (63)

2:1 Райков (85)
ЛЕВСКИ: Илиев, Мюлдер, Ангелов, Ели, Пинто (46-Старокин), Рамос, Прохазка, Йовов (66-Силва), Марсиньо (81-Райков), Йорданов, Де Карвальо.

ЛИТЕКС: Пиргов, Божиков, Ил. Миланов (46-Славчев), Бодуров, Попов, Йеленкович, Цветков, Г. Миланов, Иванов (54-Заков), Ваюши (76-Грозев), Иса.

Жълти картони: Прохазка (Левски); Ил. Миланов, Йеленкович, Заков (Литекс).

Червени картони: Рамос (46-Литекс); Цветков (74-Литекс)