Левски разгроми Нефтохимик с 6:1 в последния си мач в "А" група за 2013 г. При гостуването си в Сливен за "сините" по два гола реализираха Макриев и Родригес, другите попаденя бяха дело на Старокин и Йорданов.

Левски започна много активно и още в третата минута Алехандро Перес отправи опасен удар от 30 метра под гредата, но Петър Денчев успя да избие с една ръка в корнер.

В шестата минута столичани поведоха. След заучено изпълнения на фаул от ляво Гари Родригес подаде по тревата към Орлин Старокин, който от границата на малкото наказателно поле стреля в долния ляв ъгъл на Петър Денчев.

В 11-ата минута бургазлии пропуснаха отлична възможност да изравнят. След дълъг пас централните защитници на Левски не се ориентираха добре и Петър Димитров се озова в чиста позиция на десетина метра от вратата. Той стреля, но в обсега на Пламен Илиев, който успя да избие, а след това Димитров не успя да преодолее стража на "сините" и при добавката.

В следващата атака Левски удвои аванса си. Родригес проби от ляво и с отличен пас успоредно на голлинията намери непокрития Димитър Макриев, който от два метра засече в мрежата.

След малко повече от половин час игра Антонио Вутов с хубав паспрез центъра изведе Макриев в чиста позиция в наказателното поле, нападателят на Левски финтира стража на съперника и прати топката в празната врата за 3:0.

След почивката Левски продължи да контролира играта, въпреки четемпото поспадна.В 71-ата минута столичани стигнаха до четвърто попадение. Гари Родригес направи двойно с Ларсен Туре, навлезе на скорост в дясно в пеналта и с прецизен удар в близкия ъгъл не даде шансовена ДенчевДве минути по-късно Нефтохимик върна едно попадение.

След центриране от фаул от ляво Диян Христов игра с глава, след което топката се удари в крака на Алехандро Перес и влетя в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Илиев.

В 78-ата минута "сините" вкараха и пети гол. Мартин Сечков фаулира Антонио Вутов в наказателното поле и Гари Родригес реализира отсъдената дузпа, за да запише 11-ия си гол за сезона в първенството.

В последната минута резервата Илиян Йорданов оформи крайното 6:1 с плонж с глава от 7-8 метра след отлично центриране от Нуно Пинто от ляво.

В самия край Петър Димитров пропусна да направи загубата на бургазлии по-почетна, след като пропиля от чиста позиция, останал сам срещу Пламен Илиев.

Така Левски постигна четвърта поредна победа и с актив от 43 точки отстъпват само на лидера Литекс, който има 50 точки, и на шампиона Лудогорец, който е с 47 точки и два мача по-малко.

Бургазлии пък допуснаха шеста последователна загуба и ще завършат на предпоследното 13-о място след есенния дял от шампионата с 12 точки.