Левски постигна инфарктна победа с 2:1 срещу застрашения от изпадане отбор на Миньор (Перник) в първи мач от 26-ия кръг на "А" група. Головете за "сините" реализираха Жоао Силва и Гари Родригес, а точен за Миньор бе Томислав Павлов.

Левски притискаше своя съперник през първото полувреме, но това не даваше желания резултат и "сините" рядко стигаха до възможности за удар към вратата на Боян Пейков.

Миньор дори имаше шанс да открие резултата на стадион "Георги Аспарухов", но Петър Петров не успя да се разпише. За Левски пък единственото положение през първата част пропусна Гари Родригес, който стреля силно от границата на наказателното поле в добавеното от главния съдия Стефан Апостолов време, а неговият удар беше отразен от Пейков.

Николай Митов извърши всичките си три смени до 63-та минута, като терена напусна и изигралият мач номер 300 за Левски - Христо Йовов.

В игра се появиха офанзивните играчи Жоао Силва, Владимир Гаджев и Стефан Велев, а това даде бързо резултат. Роман Прохазка овладя топката в средата на терена в 64-та минута и даде извеждащ пас към Жоао Силва, а португалският нападател преодоля Пейков и спаси за втори път трите точки за "сините".

Малко по-рано той направи и пропуск, след като не вкара от около два метра след пас на Гари Родригес.
Драмата на стадион "Георги Аспарухов" обаче предстоеше.
Владимир Гаджев извърши нарушение срещу Йордан Йорданов и зад топката застана резервата Томислав Павлов, който вкара със страхотен удар за 1:1 в 81-та минута, но при ситуацията сериозна грешка допусна и Пламен Илиев. Левски обаче не се отказа.

Сбиване в 86-та минута доведе до червен картон за Якасонго Джиби, а останалите с 10 души перничани не издържаха на натиска. Победният гол за Левски падна в добавеното време, когато удар на Стефан Велев рикошира от Стефан Станчев и топката попадна в непокрития Гари Родрис, който беше точен за 2:1.

Левски оглави временното класирането "А" група с актив от 61 точки, а Лудогорец (Разград) изостава с една и мач по-малко. Шампионите гостуват на Етър Велико Търново
във вторник на стадиона в град Сливен.

Миньор остава в зоната на изпадащите в българската футболна "А" група и перничаните вече са реално застрашени от изпадане. Воденият от Николай Тодоров тим е на 14 място с актив от 20 точки, като намиращият се над чертата Локомотив София е с четири пункта аванс и с мач по-малко. Между двата тима се намира Ботев Враца, който е равен по точки със столичните "железничари", но изостава в директния двубой.