Левски остава с пълен актив от точки и след 6-ия кръг на "А" група. "Сините" очаквано надиграха новака в елита Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 като домакин и вече са с 18 точки.

Първото полувреме беше под контрола на Левски. Домакините очаквано контролираха играта и могат да съжаляват, че не поведоха преди почивката. В 15-ата минута Левски можеше да открие, но ударът на Владо Гаджев от фаул срещна напречната греда.

В играта на "сините" обаче липсваше острота, която да създаде напрежение у съперника.

В 38-ата минута Кристова Рамос имаше претенции за дузпа, след като падна в наказателното поле на Пирин (ГД), но съдията не отсъди такава.

Вторите 45 минути отново Левски бе по-силният тим на терена, но този път успя да стигне и до два гола.

В 50-ата минута на мача Базил де Карвальо настигна топката на аутлинията, навлезе в наказателното поле, но там бе фаулиран от Гуцев и съдията посочи бялата точка. Де Карвальо застана зад топката и не сгреши, с което откри резултата в полза на Левски - 1:0.

Невероятен дебют за "сините" направи Илиян Йорданов! Той влезе в началото на второто полувреме и в 62-ата минута вкара първия си гол за Левски в първия си мач за клуба! Асистенцията за попадението бе на Рамос.

До края на мача домакините контролираха положението, но отново остротата в атаките спадна и срещата завърши при резултат 2:0.

Левски - Пирин (ГД) 2:0

1:0 Де Карвальо от дузпа (52)

2:0 Йорданов (62)