Левски и Берое завършиха 0:0 в мач от 4-ия кръг на "А" група. "Сините" остават без победа, като домакин и отново разочаровха привържениците си, след като гостите играха повече от едно полувреме в намален състав.

Левски започна силно мача. В четвъртата минута Гари Родригес пробия от ляво и отправи опасен удар от ъгъла на наказателното поле, но Иван Караджов изби в корнер.

Малко по-късно Стефан Велев шутира опасно, но Караджов отново се намеси добре. В 10-ата минута Станислав Ангелов изведе отлично Родригес в ляво в наказателното поле и холандецът шутира към близкия ъгъл, но нацели страничната греда.

Берое постепенно се изравни играта и в 18-ата минута беше близо до откриване на резултата. Венцислав Христов навлезе в пеналта, преодоля Димитър Везалов и отправи хубав удар от 13-14 метра, но Пламен Илиев изби над гредата. В следващата атака лошо изчистване на Везалов даде шанс на Евандро Ронкато да стреля от въздуха от ъгъла на малкото наказателно поле, но новото попълнение на старозагорци прати топката право в тялото на вратаря Илиев.

В 37-ата минута Пламен Крумов от гостите получи спорен втори жълт картон за игра с ръка. С човек повече след почивката Левски натисна. В 49-ата минута Пинто отправи страхотен удар от въздуха от 25 метра, но Караджов с плонж в ляво успя да избие в пореден корнер.

В 65-ата минута Кристовао Рамос центрира добре от дясно и Цветан Генков засече с глава от 8-9 метра, но не успя да вложи достатъчно сила и вратарят на гостите улови.

Берое използваше всяка възможност да контраатакува и в 72-ата минута беше много близо до гола. Давид Каядо шутира от 25 метра и нацели страничната греда, а при добавката от границата на наказателното поле Венцислав Христов не успя да преодолее Пламен Илиев.

Четири минути преди края резервата Антонио Вутов изведе Гари Родригес сам срещу вратаря, но холандецът от точката на дузпата не успя да преодолее Иван Караджов.

Малко по-късно Дъстли Мюлдер шутира силно от 30 метра, топката рикошира в защитник на Берое и се насочи под гредата, но Караджов успя да избие с върха на пръстите си в корнер.

Така Левски освен, че пропусна важни три точки не успя да вземе реванш от съперника и за загубения финал след дузпи в турнира за купата на България през миналия сезон.