Левски и Черно море завършиха наравно 1:1 в един от най-интересните сблъсъци от 6-ия кръг в "А" група. Така "сините" продължиха лошата си серия от началото на сезона и нямат победа на собствения си стадион "Георги Аспарухов" вече в пета поредна среща.

Точката за варненци, които са водени от легендата на Левски Георги Иванов - Гонзо, пък донесе юношата на "сините" Симеон Райков, който се разписа от пряк свободен удар.

Така "сините" останаха във втората половина на таблицата и имат шест точки от шест мача, а головата им разлика е 6:6. Черно море пък има с точка повече от тима на Славиша Йоканович, след като получи втори гол за сезона, но в ответната атака вкара общо втория си.

Левски владееше инициативата в срещата, но не успя да стигне до гол през първото полувреме, въпреки че създаде доста положения пред вратата на гостите от Варна.

Още в петата минута Цветан Генков подаде към халфа Стефан Велев, който стреля с глава и изпрати топката в лявата греда на пазената от младия талант Георги Китанов врата на Черно море.

"Сините" продължиха с натиска до края на първите 45 минути, но далечните удари на Владимир Гаджев, Антонио Вутов и техните съотборници бяха прекалено неточни.

Левски успя да стигне до гол в 51-ата минута, след като Цветан Генков беше съборен от Стефан Станчев в наказателното поле на Черно море и съдията Николай Йорданов отсъди дузпа, а след това показа и червен картон на бившия десен бек на "сините". Зад топката застана Гари Родригес, който беше точен от бялата точка във втори пореден мач на Левски.

Черно море обаче не се отказа от преследването на точката и изравни още в следващата си атака. Симеон Райков, друг бивш играч на вицешампионите, изпълни далечен пряк свободен удар в 53-ата минута, а вялата намеса на стража Пламен Илиев не беше достатъчна и топката се оплете в мрежата на Левски за 1:1.

Домакините продължиха да атакуват и да се опитват да вкарат гол, но набезите им към вратата на Китанов завършваха пред наказателното поле и обикновено с неточен удар. Най-чистото положение изпусна Цветан Генков, който обаче стреля от малък ъгъл.

Далеч по-добро се откри пред Райков за втори гол, но и той не успя да се разпише, след като ударът му беше блокиран от дебютанта Перес.