Левски най-накрая постигна победа пред собствена публика на стадион "Георги Аспарухов" в мач от първенството. "Сините" най-накрая имат поводи за усмивка, след като в среща от 10-ия кръг на "А" група разбиха Нефтохимик с 6:0.

"Сините" спечелиха поредни мачове за първи път в кампанията и се изкачиха на 5-ото място в класирането.

Столичани поведоха в 14-ата минута, когато след центриране на Гари Родригес от фаул отляво непокритият Даниел Димов с глава от малкото наказателно поле отклони топката в мрежата на Евгени Караманов.

Две минути по-късно Гаджев получи пас от Мирослав Иванов в пеналта и шутира под гредата от 13-14 метра, но Караманов успя да избие в корнер. Двубоят продължи в не особено бързо темпо, като Левски контролираше събитията на терена, въпреки че рядко създаваше добри положения. "Сините" все пак стигнаха до второ попадение в 35-ата минута. Бургазлии се засуетиха при изчистването на една топка пред наказателното поле, Йордан Милиев с шпагат върна към Мирослав Иванов, който от 25 метра стреля прецизно в долния ляв ъгъл на вратата на Нефтохимик.

Столичани направиха резултата класически в 42-ата минута. Гари Родригес стреля в гредата от левия ъгъл на наказателното поле, холандецът догони отскочилата топка и върна към Мирослав Иванов, който центрира добре от ляво и Пламен Димов с глава от 5 метра вкара първия гол в кариерата си за Левски.

Бургазлии стигнаха до първи точен удар в 50-ата минута, когато Васил Калоянов с глава от 7-8 метра засече центриране отдясно, но не особено силно и право в ръцете на Горан Блажевич. Домакините отвърнаха с мощен удар на Гаджев от 25 метра, който профуча на сантиметри от целта. В 57-ата минута Левски отново беше близо до попадение. Гаджев стреля от свободен удар над стената, вратарят Караманов акробатично спаси с една ръка, а отбитата топка отиде към ДаниелДимов, който от 6-7 метра от въздуха нацели напречната греда.

След малко повече от час игра "сините" вкараха за четвърти път. Родригес центрира о ляво и след разбъркване в наказателното поле Даниел Димов с хубав удар от точката на дузпата прати топката в десния ъгъл на безпомощния Караманов.

В 69-ата минута капитанът Владимир Гаджев напредна през центъра, преодоля четирима играчи на гостите навлезе в наказателното поле и пусна топката по тревата край Караманов за 5:0.

В последствие вратарят на Нефтохимик отрази два опасни удара на Родригес, а в 87-ата минута резервата Илиан Йорданов не успя да засече от 4-5 метра в опразнената врата отлично подаване по тревата на Борислав Цонев.

В следващата атака Левски стигна до шести гол. Йорданов получи вдясно и намери Родригес в пеналта. Холандецът върна към Гаджев, който с хубав удар от 12-13 метра вкара в левия ъгъл на Караманов.

Така "сините" без проблеми стигнаха до десета поредна победа над Нефтохимик и се изкачи на 5-о място с 15 точки. Бургазлии са на предпоследната 13-а позиция със 7 точки.