Левски победи Черноморец с 2:0 с последен мач от 22-ия кръг на "А" група. "Сините" вече имат 40 точки и заемат 4-то място в класирането. Головете за левски реализираха Туре и Макриев през второто полувреме.

Левски имаше териториално превъзходство през цялата среща, но първото полувреме не успя да реализира гол, който да успокои играчите.

Най-добрият шанс до почивката пропиля Димитър Макриев в 40-ата минута, когато от 5-6 метра не успя да насочи топката с глава в мрежата на Ник Дашев след добро центриране от ляво на Гари Родригес.

През втората част атаките на домакините бяха по-опасни и логично се стигна до попадение във вратата на Черноморец.

В 52-та минута Дъстли Мюлдер проби по десния фланг и подаде по тревата към границата на наказателното поле, където Ларсен Туре с точен удар с десния крак изпрати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл - 1:0 за Левски.

В 62-та минута след отлично двойно подаване между Гари Родригес и Димитър Макриев нападателят на "сините" от непосредствена близост направи резултата
2:0 за Левски.

Така "сините" записа пета поредна победа като домакин, докато Черноморец (Бургас) регистрира пета поредна загуба като гост.