Левски стартира лятната си подготовка с победа с минималното 1:0 срещу бразилския Арапонгас в контролна среща, играна на един от терените на базата на "сините" в Линдабрун.

Любопитно е, че бразилският съперник на Левски се намира на подготовка в Европа при положение, че през този сезон изобщо не е част от професионалния футбол в страната си. През миналата година Арапонгас игра в Серия D, четвъртия по сила ешелон, но не можа да задържи мястото си в тази група и през 2013 г. игра само в шампионата на щата Парана. Въпреки това тимът започна добре турнето си на Стария континент и дори постигна две победи - над австрийския Адмира Вакер с 3:0 и над словашкия Сеница с 2:0, и загуби от друг австрийски тим - втородивизионният Хорн с 0:2.

Левски започна в доста нетрадиционен състав, като шанс бе даден на някои от младоците като Христо Попадийн, Антонио Вутов и Радослав Цонев.

"Сините" очевидно бяха по-класният отбор на терена от началото на срещата и след няколко пропуска и добри възможности в края на първото полувреме стигнаха до гол. В 42-ата минута, Владимир Гаджев намери с хубав пас по дясното крило новото попълнение Рамон Лопес, той центрира ниско по тревата към Жоао Силва, който отблизо засече топката с крак в мрежата - 1:0 за "сините".

На почивката треньорът на Левски Николай Митов пусна 10 нови футболисти, като само Рамон Лопес остана на терена. Именно бразилецът в 47-та минута отправи хубав удар, но вратарят Марден спаси. Малко по-късно и Лопес бе заменен от Базил Де Карвальо.

В новата си формация "сините" имаха още шансове, но Де Карвальо и Чаворски не бяха концентрирани пред гола и така срещата завърши при този резултат 1:0.

Съставът на Левски:

Първо полувреме: Михаил Иванов, Христо Попадийн, Пламен Димов, Димитър Везалов, Орлин Старокин, Владимир Гаджев, Радослав Цонев, Рамон Лопес, Антонио Вутов, Гари Родригес, Жоао Силва

Второ полувреме: Ивайло Василев, Дъстли Мюлдер, Деан Иванов, Станислав Ангелов, Мики Орачев, Кевин Брю, Стефан Велев, Кристовао Рамос, (60-Базил де Карвальо), Илиян Йорданов, Тодор Чаворски (Пламен Илиев, Ивайло Василев, Александър Любенов, Божидар Краев, Галин Ташев)