Изключително драматичен бе последният 30-и кръг в "А" група. Изненадващо Левски не успя да победи Славия и така Лудогорец е шампион за втора поредна година.

Не по-малко интересна бе битката при изпадащите отбори. Ботев (Враца) се присъедини към Етър, Монтана и Миньор, които изпаднаха от елитната група.

Воденият от Антони Здравков тим завърши наравно 1:1 с Черно море и събра еднакъв брой точки с конкурента си Локомотив (София), който пък се наложи с 2:1 срещу ЦСКА, който излезе предимно с юноши.

"Железничарите" обаче имат по-добри показатели в преките двубои и така не допуснаха да изпаднат за втори път в своята история.

Трябва да се отбележи, че "червените" загубиха от Локомотив (София) за първи път от 11 години.

Иначе още в 7-ата минута Искрен Писаров откри резултата с глава след центриране на Даниел Пеев от дясно. При идентична ситуация в 29-ата минута Локомотив поведе с 2:0 след центриране на Маркиньос от фаул и гол с глава на Димитър Илиев.

Едва след втория гол във вратата си "армейците"
започнаха да симулират по-усилена дейност на терена, но до края на първата част така и не застрашиха вратата на Божидар Митрев. В 32-ата минута защитникът на ЦСКА Пламен Крачунов се контузи и бе заменен от юношата Божидар Чорбаджийски, който направи официален дебют в "А" група.

Второто полувреме продължи в приспивно темпо, като
трибуните се пораздвижиха в 73-а минута, когато ЦСКА върна един гол. Спас Делев намери на добра позиция юношата Григор Долапчиев, който с удар по тревата реализира първия си гол в "А" група за крайното 2:1.