ЦСКА постигна убедителен успех с 3:0 над Черноморец в мач от 11-ия кръг на „А” група и вече е с актив от 20 точки – само една по-малко от втория в класирането Ботев (Пловдив). Бургазлии останаха с човек по-малко, след като Ванчо Траянов бе изгонен с втори жълт картон в 76-ата минута. Само 3 минути по-късно обаче Фо-Поре се контузи тежко и не успя да доиграе мача, но Стойчо Младенов бе извършил и трите си смени и двата отбора останаха с по 10 души.

Емил Гъргоров вкара топката в мрежата още в 3-а минута, но реферът отмени попадението заради спорно нарушение на Гъргоров в атака. Минута по-късно капитанът Валентин Илиев откри резултата, като засече отблизо топката след центриране от корнер.

Последваха пропуски на Християн Кировски и Марсиньо, за да се стигне до 32-ата минута, когато Емил Гъргоров направи 2:0 на празна врата. Вратарят на Черноморец Янко Георгиев се намеси неумело при удар на Марсиньо, след това блокира шут на Кировски, но топката стигна до Гъргоров, който я насочи в опразнената врата.

В 49-ата минута Черноморец можеше да намали резултата, но силен удар на Жереми Манзоро от 25 метра бе спасен от вратаря на ЦСКА Томаш Черни. В ответната атака Марсиньо стреля над вратата от чиста позиция след отлична атака през центъра на Джаксън Менди, завършила с пас с пета на Кировски към Марсиньо и неточен удар на бразилеца.

Опитният Тодор Янчев вкара третия гол за ЦСКА в 61-ата минута с удар от 5-6 метра след отличен пробив на Неманя Милисавлевич от дясно.