Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в среща от 13-ия кръг на "А" футболна група. Така домакините спечелиха една точка и заемат 14-та позиция в класирането с 11 точки.

Пловдивският тим, който е на трето място с 25 точки, продължи на седем мача серията си без загуба - 4 победи и 3 равенства.

Възпитаниците на Ферарио Спасов може повече да съжаляват, че не успяха да спечелят, тъй като имаха повече възможности пред вратата на съперника.

В 14-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на централния защитник Бобан Грънчаров, но съдията Стефан Спасов не отсъди 11-метров наказателен удар. Три минути по-късно пловдивчани можеха да открият резултата, но след удара с глава на Иван Цветков топката срещна горната греда.

Около 10 минути преди края на първата част Цветков отново се отличи с пропуск от чиста позиция. В 39-ата минута капитанът на домакините Илия Илиев стреля силно от границата на наказателното поле, но стражът на Ботев (Пловдив) Христо Иванов отрази. Кълбото отново попадна в Илиев, който стреля втори път, но на голлинията бе застанал Бобан Грънчаров, който успя да избие.

През втората част и двата отбора продължиха да играят нападателен футбол, но не успяха да си отбележат гол и си поделиха по една точка.