Калиакра победи Берое с 3:1 като домакин в мач от 5-ия кръг на "А" група. С тези първи три точки за сезона каварненци се измъкнаха от дъното на таблицата.

Резултатът беше открит още във втората минута на мача, когато Иван Цачев центрира отляво и намери Герасим Заков, който от около 5 метра се разписа за своя тим.

В 33-ата минута Заков донесе и втория гол за Калиакра – той центрира от около 20 метра, топката рикошира в Бачев и влезе във вратата.

В 42-ата минута Ивайло Раденцов направи резултата класически с красив гол от близо 30 метра. Той получи топката след грешен пас на Дзаферович. Този гол нажежи атмосферата по трибуните и в самия край на първото полувреме феновете на Берое, който още няма точки в новия шампионат, нахлуха на терена, за да искат обяснение за слабата игра от футболистите. Стигна се до разправа и сбиване с полицията и стюардите на стадиона.

Второто полувреме донесе поне малко радост на изнервените привърженици на старозагорския тим. В 65-ата минута Ваня Дзаферович вкара гол с глава след центриране от корнер на Велев. Това попадение обаче не успя да обърне резултата, а просто оформи крайното 3:1 в полза на Калиакра.