Наставникът на Левски Славиша Йоканович остана доволен от първия му успех начело на ''сините''. Тимът му спечели гостуването си на Пирин в Гоце Делчев с 2:0.

"Най-важното е, че победихме. Играхме по-добре и имахме много повече шансове. Представихме се по-добре от последните мачове. Можехме да вкараше още голове, създадохме доста положение. Времето беше тежко, а  теренът - неравен.

Най-важното е, че най-после спечелихме, защото това беше нещо, което не успявахме да направим. Не сме изиграли велик или страхотен мач, но победата наистина е най-важна. Съперникът ни беше по-слаб от миналата седмица (Локомотив Пловдив). Това ми даде възможност да изпробвам нови варианти, включително и с двама в атака'', заяви Йоканович.

В лагера на Пирин признаха превъзходството на съперника.

"Генков и Родригес ни създадоха големи проблеми. Това са класните футболисти. Не успяхме да се справим с тях. Честитя на Левски. Напълно заслужено победиха. Класата си е класа. Все пак създадохме 4 чисти положения. Имаше чиста дузпа за нас, Пинто игра с ръка. Ако Хазуров пък беше вкарал, имаше още 14-15 минути и нещо не се знаеше.

Доволен съм от старанието и мъжката борба. Особено през второто полувреме не отстъпихме по нищо на гранда Левски. Направихме индивидуални грешки. Все пак напрежението от последната седмица също повлия. Добре, че Левски не ни вкара още голове, защото пак щяха да тръгнат приказки", каза помощник-треньорът Минчо Минчев.