Старши треньорът на Левски Илиан Илиев коментира
впечатленията си от контролната среща с чешкия Дукла (Прага), която завърши 2:2.

"Искахме да видим някои неща и затова разделихме
футболистите на два отбора в този мач. Логично се получиха коренно различни полувремена. Имахме опасения, че през първото полувреме няма да сме агресивни в защита и това се видя и при двата гола.

Според мен от мача с Локомотив (Москва) летим малко в
облаците и добре, че идват моменти от такива мачове, които да ни свалят на земята. Дукла (Прага) е отбор, който излезе да играе здраво за топката и да си я подава. Винаги съм казвал, че всеки следващ мач е най-важен.

Този с Локомотив  (Москва) мина и замина, а ние
продължаваме да живеем в някаква идилия, че сме голяма работа. Ние сме група от 20 човека и всеки трябва да доказва мястото си в отбора. Ако някой продължава така и си мисли, че е добре да е само в Левски и да не се бори за мястото не е добре за него. Рано или късно ще изпадне от състава. Отново не победихме, което
не е добре, но контролата бе полезна, тъй като ни улеснява. Добре е за един треньор да е затруднен при избора на титулярните 11 в първенството, но тази контрола ни улесни.

Ние играхме два мача с почти един и същи състав. Знаете, че в понеделник имахме тежка тренировка, затова поомешахме хората така да се каже, предвид и обецата която имахме от мача с Аарау, когато излязохме повече с "детски" състав. Затова и сме доволни, че доста неща се видяха.

Нормално е Гари Родригес да е по-добре от останалите, като той участваше в мачовете от тяхното първенството. Показа това, което очаквахме от него. Знаете обаче, че когато пристига нов футболист, винаги показва добри неща, воден от еуфория, превъзбуденост и т.н. Може би ще има лек спад във формата, но дано да го няма. Не е само той. Имаме още нови момчета, които в началото показаха добри неща. Може би има и умора у тях. Като натовареност в контролата съм доволен", коментира Илиев пред официалния сайт на Левски.