Треньорът на Левски Илиан Илиев отдаде загубата от Лудогорец в Разград с 1:2 на прекаленото напрежение в неговия тим.

"Неприятна загуба. През първото полувреме показахме нервност. Влязохме плахо в мача и Лудогорец се възползва от нашите грешки.

След почивката се променихме. Започнахме да си подаваме по-добре топката. Бързо изравнихме и след това играта вървеше равностойно и дори ние бяхме по-добри, но ни вкараха втори гол след един тъч. В ситуацията не се бяхме подредили правилно и оставихме Генчев да стреля.

След като поведе, Лудогорец се прибра и затова пуснах двама нападатели. За съжаление не успяхме да се ориентираме. Трябваше да заложим на повече дълги топки. Като цяло имахме желание, но често избързвахме.

Трябваше ни повече спокойствие, а бяхме пренапрегнати. Има още много мачове. Грешките могат да бъдат компенсирани. Ще се борим да се върнем на първото място", каза Илиев.