Мишел Платини изнесе пореден силен мач и повлече ЦСКА на гърба си и в гостуването на Пирин (Гоце Делчев). В среща от 14-ия кръг "армейците" победиха с 5:0 в югозападния град, а бразилецът се отчете с хеттрик.

В Гоце Делчев гостите успяха да решат всичко още в началото на мача. Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато Платини засече центриране на Анисе отдясно за 0:1.

В 25-ата минута ЦСКА удвои, като този път Платини бе изведен сам срещу вратаря на домакините Абдиков и отново реализира.

Пирин обърна поглед към вратата на съперника едва през второто полувреме, но нямаше късмет и в 62-ата минута Лаптанов уцели напречната греда.

Това обаче изглежда само ядоса "червените" и в 74-ата минута Тодор Янчев се измъкна зад отбраната на домакините, след което подаде на Мишел Платини и оттам хеттрикът вече бе факт.

В 83-ата минута вече дойде ред и на друг да се разпише за ЦСКА. Направи го Тасио след подаване на Анисе.
Тасио върна жеста и в 89-ата минута на свой ред асистира на Анисе, който пък отържествува добрата си игра и двата си голови пас с попадение за крайното 0:5.

С успеха ЦСКА остава на 3-та позиция, но вече с актив от 28 точки. Пирин (Гоце Делчев) също запазва мястото си – 8-о, с 18 точки.