В последна среща от 17-ия кръг на "А" група Берое и Лудогорец не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.

Шампионите изпитаха големи затруднения срещу борбения си съперник на стадиона в Стара Загора и не успяха да увеличат преднината си пред Левски, който вчера загуби от Ботев (Пловдив).

Срещата премина много скучно и головите положения пред двете врати почти липсваха. През първата част домакините от Берое имаха леко предимство, но не успяха да стигнат до попадение, като допускаха грешки в заключителната фаза на атаките си.

Лудогорец игра малко по-активно през второто полувреме, но не намери правилния ритъм и не успя да затрудни сериозно защитата на домакините.

Така се стигна до справедливо равенство. Берое спечели важна точка в борбата за оставане в групата ивече има 16 точки, а Лудогорец е лидер с 42 точки с две повече от Левски.

Мнения на треньорите след срещата:

Петър Хубчев (Берое):
"Доволен съм от поведението на момчетата вече втори мач. За майсторство обаче трябва да се работи. Играхме срещу може би най-техничния и най-силен отбор в България и за това дадох указание на моите момчета да бъдат плътно до
съперниците си през целия мач. Точката не е достатъчна, нямаме много точки.
Мисля, че вървим в правилна посока и трябва да продължим."

Ивайло Петев (Лудогорец):
"Играхме по-слабо, особено през първото полувреме. Резултатът е факт, всички играха под нивото си и не съумяхме да реализираме нашите положения. Съжалявам, че не успяхме да увеличим аванса си пред Левски. Продължаваме напред".