В може би последния мач под треньорското ръководство на Георги Иванов, Черно море постигна разгромна победа с 4:0 при гостуването си на Любимец в последния 26-и кръг от първия дял на шампионата в "А" група.

Варненският тим постигна успеха си през второто полувреме, когато вкара и четирите си попадения.

Резултатът бе открит в 62-ата минута с гол на дебютиралия за „моряците” Валери Домовчийски. Нападателят получи топката в наказателното поле, около точката за изпълнение на дузпа, и реализира за 1:0. Само 3 минути по-късно Домовчийски вкара и второ попадение, с което гарантира успеха на тима си.

В края на мача Черно море вкара още две попадения. В 80-ата мин. Атанас Илиев реализира след грешка на вратаря на домакините Радослав Рашков. В 88-ата мин. Даниел Георгиев оформи крайния резултат 4:0.

Така Черно море приключва на 7-о място с 43 точки и ще се бори в горната седмица на първенството. Любимец пък продължава участието си във втората седмица и борбата за оцеляване. Тимът завършва на 12-а позиция с 18 точки и изостава с 13 от спасителното 10-о място, където е Локомотив (София).

Твърде възможно е още в понеделник треньорът Георги Иванов да напусне Черно море и да поеме поста на спортно-технически директор на Левски.