Литекс победи Спартак във Варна в първа среща от осминафиналите на турнира за Купата на България.

"Оранжевите" надделяха с 1:0 след попадение на национала Георги Миланов. Той се разписа в 22-ата минута, когато след корнер Томи Костадинов го намери с отличен пас и Миланов не сгреши.

Най-добрата ситуация пък бе в 60-ата минута, когато Станчев отблизо уцели гредата.

В двубоя имаше и комичен момент. Малко след почивката куче се появи на терена и след няколко минути усилия, все пак то бе изкарано от стадиона.

Феновете на Спартак пък се обявиха против ръководството на тима, като издигнаха транспарант "Свобода за Спартак Варна"!. В сектора влязоха стюарди и скъсаха един от плакатите, като се стигна дори до бой.

Реваншът е на 15 декември (събота) от 13 часа.