До неприятен инцидент се стигна на приятелската среща между отборите на Славия и Ботев (Враца), която завърши 2:2.

Група привърженици на Славия още от началото на мача започнаха да обиждат играча на "белите" Галин Иванов. В края на първото полувреме той размени няколко реплики с обиждащите го запалянковци, които нахлуха на терена, а един от тях удари футболиста.

Бързата намеса на треньорския щаб на Славия начело с треньора Асен Букарев предотврати инцидента.

Преди началния съдийски сигнал треньорският щаб и
представителният отбор за новия сезон бяха официално представени пред около 1000 запалянковци.

Още в петата минута полузащитникът-ветеран Христо Янев изпълни отлично пряк свободен удар и Славия поведе с 1:0. В 10-ата минута за спъване на Чавдар Янков бе отсъдена дузпа и от бялата точка Невес увеличи на 2:0 за Славия.

В 25-ата минута Александър Киров се измъкна от "бялата защита", остана сам срещу вратаря на "белите" Георги Петков и намали на 1:2. Каменов направи 2:2.

След края на срещата Асен Букарев обяви, че Галин Иванов ще понесе санкция за поведението си.