Пирин (Гоце Делчев) постигна драматична победа като гост на Берое с 3:2 в мач от 10-ия кръг на "А" група.

В 31-та минута Петър Лазаров изпълни ъглов удар в наказателното поле на старозагорци, включилият се в атаката Любомир Гуцев бе най-съобразителен и с глава изпрати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Кирил Акалски - 1:0 за Пирин /Гоце Делчев/.

В 40-ата минута Веселин Марчев бе изведен зад защитата на домакините и той с техничен параболичен удар прехвърли вратаря Кирил Акалски - 2:0 за гостите от Гоце Делчев. В 43-та минута след отлично изпълнение на фаул Педро Еуженио намали резултата, а в даденото от главния съдия Стефан Спасов продължение след края на първото полувреме отново отлична проява имаше португалецът Педро Еуженио - със силен удар от границата на наказателното поле португалецът отбеляза втория си гол в мача в рамките само на няколко минути и така възстанови равенството.

В 73-та минута след бърза контраатака топката стига до Васил Панайотов, който с техничен удар я изпрати в мрежата на Кирил Акалски и така донесе победата с 3:2 за Пирин (Гоце Делчев).

В класирането Берое е 13-и с 10 точки, а Пирин е седми с 15 точки.