Монтана и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в дербито на Северозападна България. Така и двата отбора останаха близо до зоната на изпадащите - Монтана е на 12-о място с 12 точки, а Ботев е на 13-о място също с 12 точки, но с по-лоша голова разлика.

Първото серизно положение за домакините бе в 21-ата минута, но Дарко Савич изби удара на Владимир Мичев от самата голлиния. В 30-ата минута отново домакините бяха близко до гола, на ударът на капитана на монтанци Мирослав Антонов срещна напречната греда на Михаил Иванов.

Мирослав Антонов, който бе може би най-добрият и най-деен сред единадесеторката на домакините, в 60-та минута прехвърли технично вратаря на врачани Михаил Иванов, но топката премина над гредата.

Последните двадесетина минути на мача изобилстваха с нерви и опасности и пред двете врати, но до гол не се стигна. А в 89-ата минута Жайро получи втори жълт и съответно червен картон от главния съдия Станислав Тодоров, чийто последен сигнал прозвуча при резултат 0:0.