Черноморец (Бургас) записа безапелационна победа с 8:0 срещу Светкавица (Търговище) в контрола, която се игра в Поморие.

От първата до последната минута момчетата на Димитър Димитров контролираха изцяло събитията на терена. Първият гол падна в 16-ата минута, а негов автор стана централният бранител на "акулите"  Николай Николов

Още в следващата атака най-новото попълнние на Черноморец - Яник Боли, направи резултата 2:0. В 24-ата минута Траян Дянков отбеляза третият гол в срещата, след асистенция на Венци Христов.
В следващата минута Боли вкара второто си попадение за 4:0. Краят на първата част беше белязан от нов гол, този път дело на Цветомир Цонков.

След почивката бургазлии продължиха високото темпо и в 62-ата минута Боли открадна топка от защитник на гостите и маркира своя хетрик за 6:0. Останалите две попадения бяха дело на Георги Терзиев в 74-ата минута, който прониза с глава мрежата след изпълнение на корнер, и отново Боли. Котдивоарецът получи извеждащ пас от Борислав Балджийски и елегантно оформи крайното 8:0 и своя четвърти гол в двубоя.

Състав на Черноморец: Колев, Дянков (Терзиев), Николов (Димов), Уалембо, Фопоре, Паланков, Цонков, Асис (Стоянов), Шаешу (Балджийски), Христов (Филипов), Боли

Следващата контролна среща на Черноморец (Бургас) е на 21 февруари, вторник, от 13:00 часа със Спартак  (Варна).