Черноморец и Славия поделиха по една точка в среща от 10-ия кръг на "А" група, след като завършиха 2:2 в Бургас. За ропуснатата победа трябва да съжаляват повече столичани, след като те имаха аванс до последната минута. Дузпа заради фаул срещу Николай Павлов и точно изпълнение на капитана Балтанов фиксира крайния резултат.

Равенството остави и двата отбора в долната половина на
класирането, като те са с по 11 точки.

Домакините пропуснаха първата възможност в мача, като в 14-ата минута Жереми Манзоро излезе сам срещу вратаря Георги Петков, но прати топката право в ръцете на вратаря на Славия. В 21-ата минута Карлос Фонсека стреля опасно, но отново Петков се намеси.

Само две минути по-късно Атанас Курдов вкара 6-ия си гол за Славия, наказвайки грешка на защитата на Черноморец с удар от
близо. Неубедителните изяви на вратаря на акулите продължиха и в 27-ата минута едва не стана причина за ново попадение.
След това Славия продължи да доминира, като Милен Василев и Живко Желев пропуснаха няколко добри възможности. Едва в края на полувремето играчите на Черноморец се пооживиха, като две опции за точен удар се откриха през Амари и Траянов.

В 51-ата минута Черноморец изравни, но това стана благодарение на индивидуалните качества на Амари, а не на комбинация.

Бившият играч на втория отбор на Олимпик (Марсилия) сам взе топката, преодоля двама защитници и с точен удар по земята изравни. Само пет минути по-късно обаче Славия отново излезе напред в резултата, като този път бразилецът Фернандо Силва се разписа. Той получи топката в наказателното поле, и без проблеми наказа не особено високия вратар на акулите- 1:2.

Последваха апатични 20 минути, като чак в 78-ата минута дойде малко напрежение пред вратата на столичани. Това стана след центриране на Манзоро от фаул, но при мелето топката беше изчистена.

Минута преди края на редовното време резервата Николай Павлов спечели дузпа, която беше реализарана от Лъчезар Балтанов. Стихийният натиск на Черноморец в последвалите четири минути се изчерпа с неточни изпълнения на Манзоро и Кавдански.