Черноморец записа успех и във втората си контролна среща от лятната подготовка. "Акулите" победиха за втори път тима на Раковски с 3:2.

През първото полувреме бургазлии бяха по-колебливи и допуснаха на своя опонент да поведе в резултата. Голът отбеляза Емил Петков в 35-ата минута след хубав удар от границата на наказателното поле. До края на първата част най-чисти положения за черноморците се откриха пред Маркиньос и Андрей Атанасов, но до попадение не се стигна.

През втората част момчетата на Димитър Димитров заиграха по-уверено и още в 50-ата минута изравниха резултата. След хубав пробив по левия фланг Гаел беше на точното място и успя да засече за 1:1. Само 5 минути по-късно бургазлии направиха пълен обрат. Появилият се второто полувреме в игра Милчо Ангелов, направи 2:1 след хубав удар с глава. В 75-ата минута Раковски" получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Емил Петков, който не сгреши за 2:2.
Десет минути преди края на мача Лъчезар Балтанов, който записа първия си мач след операция на менискус, засече хубав пробив от ляво и сложи точка на срещата - 3:2.

Следващата контрола на бургазлии е на 25 юни, вторник, от 18:30 часа, срещу тима на Черно море.