Черноморец разгроми Любимец с 5:0 в дерби на дъното, но остава в зоната на изпадащите с 21 точки. Пред "акулите" е Локомотив (София), който по-късно играе като гост на Берое, но има 22.

Със същия резултат момчетата на треньора Димитър Димитров-Херо разбиха преди седмица и Пирин (Гоце Делчев).

Любимчани пък имат 17 и остават на 12-а позиция.

Черноморец откри резултата още в 3-ата минута чрез централния си защитник Яни Пехливанов, който отбеляза във втори пореден мач. Голът падна след ъглов удар, изпълнен от Амари, а Николай Павлов отклони топката в наказателното поле. Пехливанов беше най-съобразителен в наказателното поле и я бутна в мрежата.

След гола двата отбора сътвориха доста грозна продукция, но все пак три минути преди края на първото полувреме бургазлии стигнаха до втори гол. Алжирският им плеймейкър Неджиб Амари преодоля с дрибъл трима играчи на гостите и стреля без забавяне, което изненада вратаря Рашков и топката спря красиво в мрежата за 2:0.

Въпреки непривлекателния футбол, голове продължиха да падат. В 72-ата минута Петър Атанасов направи 3:0 след пас на Амари и пробив на крилото от дясно. Той излезе сам срещу вратаря и не сгреши за 3:0.

Друга резерва се разписа за 4:0 и това беше португалецът Маркиньо, който беше точен от близко разстояние след удар преди това на Петър Атанасов. Амари създаде атаката и подаде на Атанасов, който стреля, но Рашков изби право в краката на Маркиньо. Във втората минута на добавеното време Лъчезар Балтанов вкара за крайното 5:0. Той стреля от фаул, а вратарят отби. Цялата защита на гостите остана пасивна и само изгледа как Балтанов изтичва и вкарва сам срещу вратаря пети гол във вратата на гостите.