Черноморец отнесе с 4:0 (2:0) втородивизионния Светкавица (Търговище) в поредната си контролна среща, която се игра на кампуса край летището в Сарафово.

Бургазлии контролираха през цялото време двубоя и освен четирите попадения можеха да вкарат и още. Преди Исуф Уатара на два пъти пропусна сам срещу вратаря, а 10 минути преди края Станислав Дрянов улучи страничната греда. Марко Родригеш-Маркиньо откри резултата в 5-ата минута след самостоятелен пробив отдясно. Той стреля слабо, но вратарят на гостите несе намеси по най-добрия начин. В 36-ата минута Лъчезар Балтанов покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена заради фаул срещу Уатара.

Още в първата минута на второто полувреме Андреа Атанасов се разписа с глава за 3:0, а Венелин Филипов в 65-ата минута пак от дузпа оформи крайното 4:0. И вторият наказателен удар беше даден заради нарушение срещу Уатара. Юношеският национал Милен Гамаков, който досега няколко пъти игра като централен защитник, днес се появи на терена като дефанзивен халф. В една ситуация обаче той спъна откъснал се играч на Светкавица и беше отстранен от играта с червен картон.

Вратарят Ник Дашев пропусна днешната среща заради контузия на пръст на ръката, а на проби се появи десен защитник, който е карал тестове и преди в Черноморец. Той е поредният футболист, който е представен от мениджъра Нуредин Сам. Общо 12 негови играчи до момента са отпратени след проби.