Черноморец победи с категоричното 5:0 Любимец в мач от втората седмица на 27-ия кръг на "А" група.

Още във 2-ата минута бургазлии откриха резултата от дузпа, реализирана от Милен Василев. Емил Грозев направи нарушението срещу Карлос Фонсека и съдията Владо Вълков показа точката.

В 30-ата минута отново Фонсека беше в центъра на събитията, след като получи пас между двама защитници и се устреми към вратата. Емил Грозев като последен в защитата го повали и реферът го изгони с червен картон. В последните 15 минути от първата част бургазлии имаха едва две голови положения, пропуснати от Милчо Ангелов и Крум Стоянов.

В 48-та минута след хубав пробив по фланга Жереми Манзоро центира успоредно на голлинията и Емил Аргиров изпрати топката в собствената си мрежа - автогол и резултатът стана 2:0 за Черноморец. А само три минути по-късно Славчо Шоколаров на практика реши въпроса за крайния победител в мача, след като с хубав удар от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Радослав Рашков - 3:0 за Черноморец.

В 60-та минута Карлос Фонсека бе изведен зад гърба на защитата на гостите и със силен удар в близкия ъгъл направи резултата 4:0 за Черноморец. В 74-та минута Милчо Ангелов от близко разстояние след разбъркване в наказателното поле на гостите направи резултата 5:0 за Черноморец, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.