Черноморец загуби домакинството си на Локомотив (Пловдив) с 0:1 в последната среща от 12-ия кръг на "А" група. Тимът на Димитър Димитров - Херо няма успех вече цели четири срещи в родния шампионат.

Победното попадение падна още в началото на двубоя. В 3-ата минута Пламен Крачунов засече с глава центриране на Здравко Лазаров и с глава откри на стадион "Лазур".

"Черно-белите" имаха още няколко сполучливи атаки, преминали през Лазаров, които обаче не доведоха до промяна в резултата. Малко повече от 10 минути преди края на мача пък гостите имаха претенции за дузпа заради нарушение на Фераресо срещу Манзоро, но реферът Станислав Ставров не отсъди такава.

Така Черноморец е на 12-ата позиция с 11 точки, а Локомотив (Пловдив) е на пето място с 22.