Локомотив (Пловдив) сензационно загуби точки при символичното си домакинство на Черноморец в последния мач от 25-ия кръг на "А" група.

Двубоят се игра на неутралния терен в Любимец, тъй като "черно-белите" трябваше да изтърпят наказание от лишаване от домакинство за една среща.

Срещата завърши 1:1, като Локомотив успя да изравни едва в последната минута. Дебют с екипа на "смърфовете" направи Спас Делев, който игра цял мач.

"Акулите" откриха резултата в 14-ата минута, когато се разписа Лъчезар Балтанов. В последните минути на мача Локомотив се активизира и в 88-ата минута Н'Диае засече с глава центриране на Дани Кики и вратарят на гостите Младен Живкович спаси като по чудо.

Две минути по-късно обаче стражът не успя да предотврати изравнителния гол, дошъл след ново центриране на Дани Кики и последвала игра с глава на Намуши.

Но това не беше всичко, защото във 2-ата минута на добавеното време Ванчо Траянов открадна топката и подаде на включилия се на скорост Лъчезар Балтанов. Капитанът на ''акулите'' излезе по диагонала срещу вратаря Господинов, но ударът му мина на сантиметри в аут и така Черноморец не успя да запише първа победа от 7 декември миналата година.

В класирането Локомотив е четвърти с 45 точки, а Черноморец е 11-и с 22 точки.