Черноморец спечели сблъсъка в дъното на таблицата в "А" група и надви Пирин (Гоце Делчев) с 3:2 като гости в среща от 6-ия кръг на първенството. Преди началото на срещата двата тима заемаха последните две позиции в класирането и победата бе от голяма важност.

Още в 14-ата минута резултатът бе открит от гостите от Бургас. След центриране от ъглов удар топката стигна до новото попълнение Мартин Кавдански и той я насочи точно към вратата. Въпреки че стражът Абди Абдиков изби, топката вече бе преминала гол линията за 0:1.

Отново след корнер падна и второто попадение в срещата, този път обаче то бе във вратата на Черноморец и бе дело на Димитър Пиргов с глава в 31-ата минута.

Бургазлии бързо възстановиха аванса си и само 4 минути по-късно Фонсека проби отляво, подаде към Амари и последният реализира за 1:2.

След почивката гостите увеличиха преднината си и след дълъг пас Маркиньо бе изведен сам срещу Абдиков и отбеляза в 58-ата мин.

Това не отказа тима от Гоце Делчев и в 74-ата мин. домакините стигнаха до дузпа, която бе отсъдена дузпа заради нарушение на Венелин Филипов срещу Марио Близнаков. Капитанът на Пирин Петър Лазаров бе точен от бялата точка и вкара за 2:3, което се оказа и крайният резултат в срещата.

След загубата Пирин (Гоце Делчев) остава единственият отбор без победа в шампионата и заема последното 14-о място с едва 1 точка. Черноморец се изкачи 10-а позиция с 6 точки.