Черно море постигна първа, но много важна победа през пролетния дял от първенството. Варненци успяха трудно да победят Монтана с 2:1.

Домакините започнаха отлично срещата и още в 5-ата минута поведоха в резултата. След подаване от корнер топката попадна у Симеон Райков, който центрира и след рикошет в играч на гостите Единилсон Бергонси от 1-2 метра с глава вкара за 1:0.

След попадението футболистите на Монтана станаха много по-активни и създадоха няколко положения. В 10-ата минута само отличната реакция на вратаря на Черно море Георги Китанов предотврати сигурен гол след опасен удар от 25 метра на Йордан Георгиев. Пет минути по-късно Фарес Брахими бе изведен зад защитата на домакините, но Георги Китанов предвидливо излезе извън наказателното си поле и изби топката.

Гостите успяха да изравян резултата в 24-ата минута. След пробив на Мартин Дечев по десния фланг и центриране топката попадна у Даниел Младенов, който с прецизен удар от десетина метра изравни резултата.

След изравнителния гол Черно море заигра по-добре и на два пъти чрез удари с глава на Георги Божилов можеше да излезе напред в резултата. Домакините все пак успяха да отбележат втори гол в 39-ата минута, когато Георги Илиев изпълни перфектно пряк свободен удар от около 22 метра и не остави никакви шансове на вратаря на Монтана Христо Иванов.

В 48-ата минута домакините можеха да реализират нов гол, но вратарят на гостите Христо Иванов спаси последователно удари на Георги Божилов и Георги Илиев. В 54-та минута гостите можеха да изравнят резултата след груба грешка на вратаря Георги Китанов, който изпусна топката в краката на Даниел Младенов, но последният стреля високо над вратата.

В 75-ата минута Георги Божилов можеше да реализира нов гол за Черно море, но след удара му с глава топката мина на сантиметри в аут. Две минути по-късно отново той бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но стреля слабо по земя в ръцете на Христо Иванов.

В 79-ата минута съдията Станислав Ставров отстрани от резервната скамейка на Черно море треньорът Георги Иванов.